פסיכותרפיה

מהי פסיכותרפיה?

פסיכותרפיה היא טיפול רגשי באמצעות שיחות מילוליות. המפגש האנושי בין המטפל למטופל מהווה בסיס להבנה עמוקה יותר של נפש האדם. מטרת הפסיכותרפיה היא ליצור מרחב בו האדם יוכל לשתף ברגשותיו ובקשייו, דרך ההתבוננות המשותפת והתובנות, האדם יוכל להפחית את המצוקה הרגשית ולשפר את איכות חייו.

למי מיועדת פסיכותרפיה?

אנשים נקלעים לפעמים למצב בו הם אינם מרוצים מעצמם או ממהלך חייהם. ההתמחות שלי הינה בעבודה עם אנשים במצבי קושי ומשבר בחיים. עם זאת, מצאתי שהגדרות וכותרות אינן תמיד נחוצות. אל חדרי מגיעים אנשים שאיבדו קרובים או חלקים מעצמם והם חשים עצב, געגועים, בדידות, חוסר סיפוק, תקיעות ורצון לחיים מלאים ומשמעותיים. אנשים אלו החליטו לא להיות לבד ויחד אנו שואפים לשיפור הרגשתם ואיכות חייהם.

האם אני זקוק לפסיכותרפיה?

במקרים רבים תמיכה מהמשפחה והחברה מסייעים. אולם, לעיתים זה לא זמין או שאלו נושאים שקשה לחלוק עם הסביבה הקרובה. פעמים רבות, גם כאשר יש תמיכה, פנייה לאיש מקצוע בעל ידע וניסיון היא בהחלט בעלת ערך מוסף ומשמעותי במצבים משמעותיים בחיים.

מתי פונים?

כל אחד מאתנו מתמודד בשלבים שונים של חייו עם קשיים ומשברים. פעמים רבות אנו מתמודדים עם המשבר והאובדן בעזרת הכוחות הפנימיים ותמיכת הסביבה הקרובה, אך לעיתים אנו זקוקים להכוונה מקצועית. אין זמן נכון, יש מה נכון עבור האדם. ההחלטה להתחיל תהליך טיפולי אינה קלה, והיא החלטה אישית ויכולה להתבצע בכל זמן נתון.

הנכם מוזמנים להפנות שאלות נוספות